Dzień Patrona Szkoły
Dzień Patrona Szkoły

        „Papież dziś rozłożył dłonie ….” , Kochany Ojcze Święty”- to słowa pieśni ,które w budynku szkoły rozbrzmiewały już od wczesnych godzin rannych.

         Ten entuzjastyczny nastrój udzielił się wszystkim, którzy przybyli do Szkoły Podstawowej w Chociwiu,by wspólnie świętować - 10 rocznicę nadania jej imienia Wielkiego Polaka - Jana Pawła II. Obchody Święta Szkoły rozpoczęła uroczysta msza święta, którą w intencji uczniów, rodziców i wszystkich pracowników oświaty odprawił proboszcz restarzewskiej parafii ks. Stanisław Broda. Ten niezwykły dla społeczności szkolnej dzień zgromadził wyjątkowych gości. Swoją obecnością zaszczyciłwójt Gminy Widawa pan Michał Włodarczyk ,przewodniczący gminy Widawa pan Sławomir Stępnik, radni gminy, rodzice oraz dziadkowie. Do szkoły wpłynął także list z wyrazami uznania od senatora RP pana Macieja Łuczaka.

Święto Konstytucji 3 Maja

        Jubileusz rozpoczęły przemówienia wicedyrektora szkoły pani Bogusławy Krysiak oraz zaproszonych gości, a nastrój chwili podkreślała wyjątkowa sceneria ukazująca postać Jana Pawła II –Przyjaciela Młodych. To Ojcu Świętemu na chwałę swój program dedykowali najmłodsi uczniowie, którzy w podziękowaniu uzyskali wielką sympatiępubliczności i gromkie brawa. Dopełnieniem całości było wspólne chwycenie się za ręce i odśpiewanie Barki ulubionej pieśni Naszego Ojca, który nade wszystko ukochał sobie dzieci. Teraz one pełne miłości i uwielbienia oddają mu hołd i dziękują za opiekę, którą Ojciec Święty otacza naszą placówkę już od 10 lat.

        Przez ten czas nasza szkoła dumnie nosi swoje imię, jej uczniowie rozsławiają Chociw w na ternie całego województwa i kraju, idąc przez życie w myśl dewizy swego Mentora: „ Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

powrót >>>