Święto Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja

        W dniu 30 kwietnia b.r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu zorganizowano uroczysty apel z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja.

         Wielu uczniów zarówno z klas młodszych jak i starszych zaangażowało się aby godnie uczcić 228 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. Polskiej majowej konstytucji, która miała zreformować upadające państwo. W pięknie wyrecytowanych wierszach i zaśpiewanych pieśniach dali wyraz swojemu patriotyzmowi. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły wywieszone flagi, odświętny strój, obecność pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu – Mazurka Dąbrowskiego. Na koniec Pani Wicedyrektor podziękowała za przygotowanie uroczystości, a także poprosiła o wywieszenie flag z okazji zbliżających się świąt.

Święto Konstytucji 3 Maja

        Kilka dni później t. j. 3 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja w Widawie. Uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej oraz złożeniu kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Swoją postawą dali wyraz szacunku dla tradycji i historii naszej ojczyzny.

powrót >>>