Wycieczka EC1 i papugarnia
Wycieczka EC1 i papugarnia

        W ramach projektu ekologicznego „Chcemy oddychać czystym powietrzem...” - dofinansowanego z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - 28.03.2019 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Łodzi do Centrum Nauki i Techniki oraz do Papugarnii.

         W EC1 przewodnicy oprowadzili uczestników wycieczki po zrewitalizowanych częściach budynku m.in. odnowionej kotłowni, maszynowni, rozdzielni i elektrowni. Opowiedzieli o historii tego miejsca. Następnie w dziale fizyki uczniowie mogli wykonywać różne doświadczenia. Jedną z głównych atrakcji wystawy była „Mała kopuła”, czyli kino sferyczne. Mieści się one w srebrzystej kuli, w której uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli film pt. „Jesteśmy kosmitami”. Kolejną atrakcją wycieczki było Planetarium, w którym odbył się pokaz pt. „Kosmos dla najmłodszych”.

Wycieczka EC1 i papugarnia

        Następnie uczestnicy wycieczki ciekawie spędzili czas w Papugarnii, gdzie pod czujnym okiem opiekunów zobaczyli małe i duże, a zarazem niezwykle kolorowe okazy tropikalnej przyrody. Nie ma tu klatek, a ciekawskie papugi przylatują do ludzi, siadają im na ramionach i dziobią ziarno z rąk.

powrót >>>