Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości
Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

        W listopadzie b.r. w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano w szkole w Chociwiu szereg działań o charakterze patriotycznym.

         Uczniowie naszej placówki oraz uczniowie ze szkoły w Ochlach wzięli udział w konkursie historycznym – „Polskie drogi do niepodległości”. Wśród uczniów klas młodszych triumfowała uczennica klasy VI Emilia Krata, natomiast w starszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy III OG Julia Sekieta. Rozstrzygnięcie tego konkursu i wręczenie nagród miało miejsce podczas akademii zorganizowanej w dniu 9 listopada 2018r.

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

        Podczas tej uroczystości uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny okraszony pieśniami patriotycznymi. Dwa dni później Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, uczniowie,w tym poczet sztandarowy, oraz nauczyciele uczestniczyli w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Widawie. Po mszy św. i przemarszu na rynek złożono kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Podczas tej uroczystości rozstrzygnięto konkurs plastyczny o charakterze patriotycznym zorganizowany przez GOK i UG w Widawie. Wśród uczniów z Chociwia wyróżniono prace: uczennicy klasy V Dominiki Malinowskiej, ucznia klasy VI Nicolasa Denizot oraz ucznia klasy 7 Antoniego Kubiaka.

         Ostatnim akcentem o charakterze patriotycznym był udział uczniów z placówki z Chociwia i z Ochel w „Żywej lekcji historii”. Podczas ciekawej prezentacji nasi podopieczni mogli zobaczyć umundurowanie i uzbrojenie z czasów Epoki Napoleońskiej. Główną atrakcją spotkania był wystrzał z muszkietu, który wszystkim bardzo się spodobał i z pewnością sprawi, że treści z tej lekcji zapadną w pamięci uczniów na dłużej.

        Uczniowie ogromnym zaangażowaniem we wszystkie wymienione działania potwierdzili, że słowo Ojczyzna ma dla nich duże znaczenie.

powrót >>>