WOŚP
WOŚP

        To już ponad ćwierć wieku, gdy gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem 14 stycznia 2018 roku Orkiestra Jurka Owsiaka zbierała pieniądze dla ratowania zdrowia i życia noworodków.

        Areną 26 Finału WOŚP w Widawie był GOK, ale w tym dniu cała Polska w różnych zakątkach kraju okazywała swoje małe- wielkie serca, by łączyć się we wspólnej akcji czynienia dobra.

        I w tym roku nauczyciele, uczniowie i rodzice naszej szkoły nie zawiedli! Wszyscy aktywnie włączyli się do wspólnego działania ...

        Już od wczesnych godzin rannych Patryk Gawlik, Amelia Owczarek i Patrycja Streflik dzielnie pełnili rolę wolontariuszy. Na gminnej scenie tańczył i śpiewał szkolny zespół wokalny pod batutą pani Joanny Ratowskiej. W solowej piosence zaprezentowała się Nikola Woźniak, a sympatię publiczności zyskał Jakub Jurczyk, który zachwycił swą grą na akordeonie.

        Niezwykle emocjonująca okazała się licytacja złotego serduszka, które na ten szczytny cel po raz kolejny ofiarował Antoni Kubiak. Gadżet został wylicytowany za 550 zł, co ucieszyło nie tylko Antka, ale i jego mamę, która wspiera syna w tej wyjątkowej akcji ratowania życia i zdrowia.

        Cieszę się, że to Wy drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie solidaryzujecie się z innymi wolontariuszami z całej Polski, że przyczyniacie się do tego, aby WOŚP„mogła grać do końca świata, a nawet o jeden dzień dłużej”!

        Z podziękowaniami i nadzieją na dalszą współpracę, szkolny koordynator Katarzyna Nawrot- Raszewska

powrót >>>