Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości
Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

        W dniu 9 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu uroczyście obchodzono Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości 11.XI. W 99-tą rocznicę odzyskania wolności uczniowie zaprezentowali piękny program słowno-muzyczny.

        Wydarzenia z historii naszego kraju przedstawili w formie podróży do wolności. Zatrzymując się na kolejnych stacjach: „Niewola”, „Powstania”, „I wojna światowa” i wreszcie „Wolność”, ukazali drogę państwa polskiego od rozbiorów do uzyskania niepodległości.

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

        Uroczystość uświetniły pięknie wyśpiewane pieśni patriotyczne, obecność pocztu flagowego i kotyliony, którymi udekorowano występujących.

Na zakończenie pani Wicedyrektor podziękowała za przygotowanie wspaniałej uroczystości, podkreślając wagę tego święta i poprosiła wszystkich o powstanie i odśpiewanie „Roty”. Wszyscy obecni na uroczystości z ochotą i powagą wypełnili tę prośbę, dając w ten sposób wyraz głębokiego patriotyzmu.

        Dwa dni później reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chociwiu uczestniczyła w gminnych obchodach tego święta. Po przemarszu z miejsca zbiórki do kościoła p.w. Świętego Marcina nasi podopieczni wzięli udział w uroczystej mszy, podczas której dużo uwagi poświęcono zmaganiom przeszłych pokoleń dla odzyskania wolności. Ostatnim punktem obchodów, w których brali udział nasi uczniowie było złożenie kwiatów pod pomnikiem bohatera narodowego – Tadeusza Kościuszki.

powrót >>>